Sonda

Na start firmy potrzebne jest
 

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Panel Logowania
Grupa TOP-SITE.pl:
Projekt nap�dzany przez Ranking Stron www - Tylko Najlepsze Serwisy

Dotacje dla firm transportowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Walczak   
piątek, 29 kwietnia 2011 04:43

 

To, czy firma transportowa otrzyma dotację na swoje zaplecze i manufakturę uzależnione jest od ścisłych przepisów prawnych. Komisja Europejska wyklucza przekazywanie dotacji przedsiębiorstwom parającym się transportem, które są wpisane w PKD – Polską Kwalifikację Działalności. Obejmuje to stricte działalność transportową i przewóz ludzi.

Nad tak rygorystycznymi wyznacznikami czuwa rozporządzenie Komisji Europejskiej z 15 grudnia 2006 roku odnośnie realizowania artykułu 87 i 88, tzw. Traktatu do pomocy de minimis. Odpowiednie organa w tym przypadku nadzorują, aby wśród aplikujących o przyznanie funduszy nie znalazł się nadgorliwy petent, który nie spełnia wymogów. Ten przepis nie ma żadnych ulg i wyjątków i obejmuje wszystkich w jednakowym wymiarze.

Firmy transportowe nie pozostają jednak na przysłowiowym lodzie i mogą się ubiegać o wsparcie z Programów Regionalnych. Klucz w tym, aby właściwie napisały wniosek i odpowiednio go uargumentowały. Dotacje na zakup środków transportu, jak i renowację już poruszających się po drogach w ramach tych Programów są jak najbardziej zasadne.

Analogicznie przedstawia się sytuacja dla przedsiębiorców, którzy nie prowadzą działalności stricte związanej z przewozem osób, ale ich profesja dotyczy posiadania specjalistycznego sprzętu. Przykładem takiej działalności jest samochód chłodnia, czy samochód piekarnia, dowożący swoje produkty na sprzedaż bezpośrednio do docelowej grupy klientów. Również w tym przypadku nie może zabraknąć właściwie zaaplikowanych wniosków.

Kontrakt dotacyjny dla firm zajmujących się transportem i przewozem osób to punkty usługowe rozmieszczone w każdym województwie państwa członkowskiego, infolinia oraz Internet. Dzwoniący powinien jednak pamiętać, że pomoc w tym kontekście dotyczy środków wypływających z ramienia Programów Rozwoju Regionalnego.

 

Poprawiony: piątek, 29 kwietnia 2011 04:52