Sonda

Na start firmy potrzebne jest
 

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

Panel Logowania
Grupa TOP-SITE.pl:
Projekt napdzany przez Ranking Stron www - Tylko Najlepsze Serwisy

Dotacje na inwestycje proekologiczne dla osób fizycznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Walczak   
piątek, 22 kwietnia 2011 15:41

 

Unijne programy działają na zasadzie subsydiowania funduszy dla określonych regionów gospodarczych państw członkowskich i firm. Prywatne osoby nie mogą aplikować o przyznanie im takiego wsparcia, wyjątkiem jest sytuacja gdy prowadzą oni działalność gospodarczą, np. własną firmę lub gospodarstwo agroturystyczne. W przypadku ostatniego z wymienionych takich wniosków wypływa coraz więcej. Wsparcie obejmuje wówczas nie tylko postawienia prywatnej nieruchomości, ale również szeroko zakrojonych inwestycji proekologicznych.

Nie tylko Unia generuje środki na rozwój inwestycji proekologicznych. Do takiej współpracy z chęcią zgłaszają się banki w Polsce, chętnie nawiązując współpracę z zainteresowanym ich propozycją klientem, która z upływem czasu zaprocentuje zyskiem nie tylko dla aplikującego, ale również samego oddziału.

Wśród szerokiej listy banków i organizacji parabankowych można wymienić:

· Bank Ochrony Środowiska

· Narodowy Fundusz Środowiska i Gospodarki Wodnej

· Bank Ochrony Środowiska

O szczegółach proponowanej współpracy można się dowiedzieć klikając na strony internetowe każdego z wyżej wymienionych banków. Pomoc, jaką one generują przybiera różną formę i jest zależna od priorytetu, na który ma zostać ukierunkowana. Są to szeroko rozumiane kredyty preferencyjne, pożyczki, etc. Co ciekawe aplikujący nie musi korzystać z wsparcia żadnego pośrednika i swoje wnioski składa bezpośrednio u organizacji, która zajmuje się przyznawaniem funduszy. To duże ułatwienie i zielone światło dla tych młodych przedsiębiorców, którzy już wcześniej chcieli zarobkować poprzez samozatrudnienie, a stawiane im wymogi formalne utrudniały start na rynek.

Najniższym szczeblem organizacyjnym, rozsyłającym fundusze do jednostek są gminy. To tutaj zapada decyzja komu udzielić pozytywnej odpowiedzi. Najwyżej natomiast stoi Urząd Marszałkowski. Gmina rozdziela fundusze, które otrzymała wcześniej z Programów Rozwoju Regionalnego.

Polscy rolnicy i mniejsi przedsiębiorcy są coraz bardziej świadomi możliwości, wypływających ze współpracy z Unią. Wiele dotacji wymaga wkładów własnych, to jednak późniejsza realizacja celów zachęca do tego aby się rozwijać. Na ich przykładzie wyraźnie widać, że warto w siebie zainwestować i samemu sobie być szefem.

 

 

Poprawiony: piątek, 22 kwietnia 2011 15:47